مطالب مشابه

33 Comments

 1. مسعود نوري

  کسب و کار الکترونیک مبحثی جامع تر و کامل تر نسبت به تجارت الکترونیک دارد و در واقع در کسب و کار الکترونیک با مبادله ی پول سروکار نداریم اما در تجارت الکترونیک بحث پولی در میان است .
  و درنهایت در تجارت الکترونیک امور بازرگانی و تجاری توسط فروشگاه های اینترنتی صورت میگیرد اما در کسب و کار الکترونیک اینگونه نیست.

  پاسخ
 2. محمد اسدی مطلق

  تجارت الکترونیک زمانی اتفاق می افته که یک کاربر بصورت آنلاین کالایی رو خرید کنه اما کسب و کار اینترنتی به انجام تمام و یا بخشی از امور کسب و کار در حوزه اینترنت گفته میشه یعنی وقتی یک کسب و کار برای پیشرفت و توسعه خود از اینترنت استفاده می کنه به e-business روی آورده

  پاسخ
 3. محمد اسدی مطلق

  تجارت الکترونیک بیشتر به روابط بیرونی و خارجی شرکت ها و افراد از طریق وب سایت ها می پردازد در حالی که کسب و کار الکترونیک بجز ارتباطات خارجی شرکت هابه راهکارهایی که باید در درون شرکت یا سازمان که در آن کار تجارت انجام میشود هم می پردازد تا بتوانیم تجارت موفقی در تجارت الکترونیک بدست بیاوریم

  پاسخ
 4. سعید نجاران

  با سلام، به نظر من: برای گسترش تجارت الکترونیک در ایران باید به چند نکته توجه کنیم .
  1 : تدوین قوانین و مقررات برای انجام فعالیت های تجاری الکترونیکی
  2 : ایجاد محیط‌های مناسب تجاری
  3 : استفاده از تجربه کشورهای دیگر

  پاسخ
 5. نغمه فرزیان

  کسب و کار الکترونیکی معنای کامل تری از تجارت الکترونیکی دارد،به این معنی است که تجارت الکترونیکی بیشتر به روابط خارجی و بیرون از شرکت،سازمان،مجموعه می پردازد.ولی در کسب و کار الکترونیکی علاوه بر روابط خارج از شرکت و سازمان به تجارت بین شرکت ها و سازمانها می پردازد.

  پاسخ
 6. رضا مرادی عمید آبادی

  ضمن تشکر از مطلب ارائه شده به نظر اینجانب کسب و کار الکترو نیکی یعنی استفاده از فن آوری جدید برای ارتباط بین تولیدکننگان و عرضه کننگان و خریداران میباشد ولی در حالی که تجارت الکترونیک به معاملا تی که بیشتر از طریق الکترونیکی و میشود گفت تجارت الکترونیک زیر مجموعه ای از کسب کا الکترونیک است .

  پاسخ
  1. منیره عابدی

   خواهش میکنم جناب مرادی.فرمایشات شما کاملا درسته.سپاس بابت کامنت خوبتون.

   پاسخ
 7. ناشناس

  ب نظرم خیلی مطالب کامل هستن
  موضوع وسیع کسب و کار رو با این حجم به خوبی توضیح دادین.
  بسیار کاربردی .جالب هست

  پاسخ
  1. منیره عابدی

   سپاسگذارم از لطف شما.خوشحالم که مفید واقع شده.

   پاسخ
 8. مرتضی جهرمی

  تجارت یا کسب وکار الکترونیک علاوه بر قدرت فروش و بازاریابی که دارد میتواند به توسعه اون کسب و کار نیز کمک شایانی کند که از نظر هزینه های تبلیغاتی نیز مقرون بصرفه میباشد چون به مکان خاصی محدود نمیشود و فراتر از مرزها میتوان تبلیغ کرد.
  مهمترین نکته ای که میتوان به آن در تجارت الکترونیک موفق اشاره کرد تعهد و مشتری مداری نسبت به ارائه خدمات میباشد که خود ضامن پایداری مشتری و تبلیغات دهان به دهان میشود.

  پاسخ
  1. منیره عابدی

   دقیقا.سپاسگذارم بابت کامنت خوبتون.

   پاسخ
 9. گلناز اکبری

  در تجارت الکترونیکی با اشتراک گذاری محصول و محبوبیت کالا,میتوان مشتری و مخاطب در سراسر جهان جذب کرد که یکی از موثر ترین روش های پیشرفت در کسب و کار است و همچنین به جای استفاده از روش کسب و کار محلی به یک تاجر جهانی تبدیل شد.

  پاسخ
  1. منیره عابدی

   بله درست میفرمایید خانم اکبری عزیز.سپاس

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حقوق تمامی مطالب برای مسترویزیتور محفوظ بوده و نقل آن با ذکر منبع بلامانع است.