مطالب مشابه

3 Comments

 1. كيومرث بهتاش

  توجه به محصولي كه قرار است عرضه شود از مهمترين مسائل ميباشد از نظر من بازار فروش مجموعه اي از انسان هاست و از آنجا كه انسان ها تابع احساس خود هستند در هنگام خريد بسيار احساسي برخورد ميكنند پس از نظر روانشناسي نيز محصولاتي قابل توجه خريداران است كه احساس آنها را برانگيزد ولي توجه به اين اصل ضروري است كه محصولات همگام با هم و براي تمام سلايق عرضه شود تا رضايت عموم را با سلايق متفاوت جلب كند.

  پاسخ
 2. مریم فرهادی

  در مدل بازاریابی 5 p محصول در محور آن قرار دارد . در این مدل علاوه بر خود محصول ، قیمت ، ترویج ، مکان یا مراکز عرضه و مردم یا مشتریان بالقوه عناصر کلیدی یک بازاریابی موفق می باشند. بنابراین آمیخته بازاریابی که به marketing mix معروف است ، فروش محصول هدف غائی این مدل می باشد. آموزش بازاریابی با تاکید بر خود محصول از لحاظ عمق و همچنین از نظر سازکاری برای درک و شناخت گسترده تر بازاریابان از اهمیت بسزایی برخوردار است و برای ارئه یک آموزش با کیفیت واثربخش در رابطه با عمق آمیخته و سازکاری آمیخته مثال های عینی بیشتری و مناسبتری و همچنین ملموس تر به بازاریابان آموزش داده شود.

  پاسخ
 3. راحله قلیان رستمی

  ميخته محصول: گروهي از محصولات مربوط بهم كه يا داراي ويژگيهاي فيزيكي و موارد استفاده مشابه بوده، يا مجموعاً از آنها استفاده مي شود.

  یعنی شرکت مورد نظر می خواهد چه مجموعه ای از کالا وخدکات را ارائه دهدو سبد کالایی آن چه باشد؟چند کالا و خدمات در ان قرار دارد؟این اقلام باید به گونه ای انتخاب شوند که موجب هم افزایی شوند یعنی حداکثر بازدهی را برای سازمان ایجاد کند و به تقویت جایگاه رقابتی کمک کند همچنین باید این سبد پویا باشد و با تغییر و تحولات بازار و رفتار مصرف کننده ،قابل بازنگری باشد

  تعریف عرض و عمق محصول: نشاندهنده تعداد خطوط محصولات عرضه شده به بازار است. عمق آميخته محصول نشاندهنده تعداد محصولاتي است كه در رنگها، اندازه ها، قيمتها، با كيفيتهاي متفاوت در خطوط محصول وجود دارد.

  تعریف پيوستگي آميخته محصول: نشاندهنده ميزان ارتباط خطوط محصول با يكديگر در استفاده نهايي، استفاده از تكنولوژي و ويژگيهاي ديگر است.

  آميخته محصول پويا عبارتست از: اصلاح محصولات، توقف توليد بعضي از محصولات و آغاز توليد محصولات ديگر است.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حقوق تمامی مطالب برای مسترویزیتور محفوظ بوده و نقل آن با ذکر منبع بلامانع است.